fbpx
Blog 20.07.2020

Leasing pracowników z Ukrainy – czym jest i jak działa?

Leasing pracowników z Ukrainy to  to szybki sposób pozyskania zasobów kadrowych bez konieczności przeprowadzania rekrutacji oraz załatwiania formalności związanych z legalizacją pobytu i pracy. Na czym dokładniej polega i jakie korzyści przynosi? Zapraszamy do lektury

Na czym polega leasing pracowników?

Leasing pracowników z Ukrainy pozwala na zbudowanie solidnego personelu, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów związanych z procesem zatrudniania. Decydując się na leasing pracownika nie poniesiemy kosztów związanych m.in. z obsługą kadr i płac oraz szkoleń BHP. A na tym zalety takiego rozwiązania wcale się nie kończą. Jest mnóstwo pozytywnych aspektów jeżeli chodzi o leasing pracowników z Ukrainy. Musimy wiedzieć, że rekrutacja pracowników z Ukrainy to rozwiązanie opłacalne na które decyduje się coraz więcej polskich przedsiębiorców. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ w dobie wolnego rynku pracy, nasi wschodni sąsiedzi dali się poznać jako rzetelni partnerzy, którzy potrafią zapewnić wykwalifikowane ręce do pracy.  Ogólnie rzecz biorąc, leasing pracowniczy jest wynajmowaniem pracowników przez podmioty, potrzebujące siły roboczej. Pamiętajmy, że pracodawcą w takim wypadku nie jest zakład produkcyjny, czy jakakolwiek inna firma, a agencja zajmująca się rekrutacją. Z kolei na samym końcu  na podstawie umowy z przedsiębiorstwem – mówiąc kolokwialnie „wypożycza” –  zatrudnionych pracowników do pełnienia określonych obowiązków.

Jakie są jeszcze plusy zatrudniania pracowników z Ukrainy

Leasing pracowników z Ukrainy przyczynia się do polepszenia jakości pracy. Zainteresowana współpracą firma otrzymuje pracowników o dokładnie takich kwalifikacjach, o jakich marzył. Przede wszystkim pracodawca nie traci czasu na samodzielną rekrutację. W takim przypadku pracodawca nie ponosi także konsekwencji związanych z udzielaniem urlopów, czy chorób pracowników. Firma oferująca leasing pracowników z Ukrainy zapewnia wsparcie na każdym etapie współpracy. Tak więc nasi klienci mają możliwość zaznajomić się z funkcjonowaniem leasingu i przekonać się do niego.

Ciekawe jest to, że  firma pożyczająca pracowników z agencji leasingowej nie doświadcza obciążeń kadrowych ani administracyjnych. Dodatkowo pracownik otrzymuje wynagrodzenie tylko za taką pracę, jaką wykona. Agencja nie ponosi odpowiedzialności za stawki Zus oraz zaliczek na podatek dochodowy. Warto też wiedzieć, że  pracownik jest w pełni objęty ubezpieczeniem w takiej agencji. Chętniej również podejmie się legalnego zatrudnienia, niż pracy na czarno, która nie gwarantuje opieki medycznej.

03. Kontakt

Szukasz rozwiązań kadrowych
dla twojej Firmy? Znajdziemy je dla Ciebie.

Skontaktuj się z nami!

04. Zostań partnerem

Zostań naszym partnerem

Jesteś doświadczonym przedstawicielem handlowym, który umie świetnie porozumieć się z ludźmi i łatwo nawiązuje biznesowe relacje? Masz już portfel kontaktów w firmach z wielu różnych branż, np.: budowlanych, produkcyjnych, handlowych, magazynowych i wielu innych?

To właśnie Ciebie szukamy!

Zostań naszym Partnerem i zwiększ swoje dochody.