fbpx
Blog 10.06.2020

Jak zapewnić stałą obsadę na stanowiskach fizycznych?

Rotacja pracowników na stanowiskach fizycznych spędza Ci sen z powiek? Firma musi funkcjonować, zamówienia muszą być zrealizowane, a kolejny pracownik nie przychodzi do pracy? Jak radzić sobie z ciągłością pracy jeśli brakuje do niej rąk? Na szczęście jest jedno sprawdzone rozwiązanie.

Nowa sytuacja na rynku pracy

O zmianach na rynku pracy pisaliśmy w jednym z ostatnich wpisów. Spodziewamy się nadejścia rynku pracodawców, co teoretycznie powinno także wpłynąć na podejście pracowników do pracy. Chyba każda firma, która zatrudnia pracowników w zakładach produkcyjnych czy magazynach zauważyła w ostatnich czasach coraz większe trudności z utrzymaniem ciągłości pracy. Dlaczego? Wiele osób nie traktuje prac niewykwalifikowanych poważnie i nie dba o swoją historię zatrudnienia. Niemal na porządku dziennym zdarzają się porzucenia pracy, co stanowi realny problem nie tylko dla działu kadr, który znów musi ruszać z kolejnym procesem rekrutacyjnym. Najbardziej uciążliwy jest jednak sam brak pracownika na swoim stanowisku. Ma to przełożenie na ciągłość produkcji czy realizację założonego planu zadań, a to zazwyczaj oznacza nic innego jak straty finansowe.

Pracownicy ze wschodu

Luki w zapotrzebowaniu na solidnych pracowników fizycznych w ostatnich latach były zapełniane pracownikami z Ukrainy. Powszechnie uchodzą oni za bardzo solidnych i pracowitych. Pracownicy zza wschodniej granicy okazali się antidotum na utrzymanie ciągłości pracy przedsiębiorstwa, podczas gdy rodacy coraz rzadziej szukali pracy fizycznej. Faktem jest, że zamknięcie granic chwilowo ograniczyło napływ cudzoziemców do pracy. Możemy jednak przypuszczać, że po wygaszeniu pandemii Ukraińcy nadal chętnie będą podejmować pracę w Polsce.

Rekrutacja na solidnego pracownika

Idą zmiany, ale nie sposób czekać aż kryzys sprawi, że praca będzie wartością, której nie porzuca się z dnia na dzień. Wszystko wokół nas zmienia się nie do poznania i wiele wskazuje na to, że przed nami wiele lat trudnych ekonomicznie. Teraz szczególnie ważne jest przeprowadzanie procesów rekrutacyjnych zakończonych sukcesem. Każda kolejna rekrutacja na to samo stanowisko to niepotrzebne koszty. Z drugiej strony – jak w niepewnych czasach zatrudniać na długie okresy czasu, skoro w czasie epidemii wszystko wydaje się być jak domek z kart?

Złoty środek

Istnieje sposób, aby zapewnić sobie stabilizację zatrudnienia na poszczególnych stanowiskach, a jednoczenie nie ryzykować długimi umowami o pracę. Co więcej, jest to rozwiązanie, które dodatkowo pomoże Ci zapanować nad niechcianymi kosztami nieudanych rekrutacji i stratami z powodu nagłego braku rąk do pracy. Ów złoty środek stanowi outsourcing pracowniczy. Dzięki niemu zapewnisz sobie stałe obsadzenie stanowiska prac. W razie potrzeby, to my martwimy się o zapewnienie nowego pracownika, jeśli przyjdzie taka potrzeba.

Jeśli nie znasz jeszcze takiego modelu zatrudnienia koniecznie zapytaj o ofertę dla swojej firmy. Zobaczysz ile zyskasz na outsourcingu – nie tylko finansowo! Zdejmiemy Ci z głowy procesy rekrutacyjne, zajmowanie się formalnościami związanymi z zatrudnieniem, a przede wszystkim wreszcie odnajdziesz poczucie bezpieczeństwa.

03. Kontakt

Szukasz rozwiązań kadrowych
dla twojej Firmy? Znajdziemy je dla Ciebie.

Skontaktuj się z nami!

04. Zostań partnerem

Zostań naszym partnerem

Jesteś doświadczonym przedstawicielem handlowym, który umie świetnie porozumieć się z ludźmi i łatwo nawiązuje biznesowe relacje? Masz już portfel kontaktów w firmach z wielu różnych branż, np.: budowlanych, produkcyjnych, handlowych, magazynowych i wielu innych?

To właśnie Ciebie szukamy!

Zostań naszym Partnerem i zwiększ swoje dochody.