fbpx
Blog 20.01.2021

Firmy produkcyjne szukają pracowników!

Widmo kryzysu wywołanego pandemią nieźle wszystkich nastraszyło. O ile niektóre branże – szczególnie te, które zostały zablokowane przez rządowe obostrzenia – mają coraz mniejsze szanse na przetrwanie, to duże przedsiębiorstwa produkcyjne działają pełną parą i nie tylko nie myślą o zwolnieniach, ale wręcz szukają nowych rąk do pracy.

Nadrabianie strat

Jeszcze wiosną sektor produkcyjny i branża automotive nie cieszyły się dobrymi notowaniami. Gdy stanęły fabryki w Chinach i we Włoszech, okazało się, że i w Polsce wiele firm produkcyjnych nie może normalnie pracować, ponieważ brakuje choćby podzespołów z zatrzymanych fabryk. Nie bez powodu mowa tu o automotive. Wiele dużych firm, właśnie na tym obszarze produkuje najwięcej części i elementów, które wędrują od przedsiębiorstwa do przedsiębiorstwa. Zastój w choćby jednej firmie produkcyjnej, wiąże się z brakami w kolejnej, i w kolejnej. Współpraca w tej branży musi mieć stały charakter, a każde opóźnienie niesie za sobą ogromne straty.

Początek pandemii wydawał się dla dużych przedsiębiorstw zwiastunem katastrofy ekonomicznej. Okazało się jednak, że poluzowanie obostrzeń spowodowało wręcz lawinę nowych, a może wręcz zaległych zamówień. Mówi się o tym, że firmy produkcyjne nadal odrabiają miesiące wiosennego zastoju. Nic zatem dziwnego, że teraz pracują pełną parą, odbudowując straty. Coraz więcej dużych firm szuka pracowników fizycznych od zaraz, ponieważ jak to często bywa – czas to pieniądz.

Gdzie szukać pracowników na produkcję

Działy HR łamią sobie teraz głowę nad tym jak sprawnie przeprowadzić procesy rekrutacyjne, aby możliwie szybko znaleźć solidnych pracowników i wypełnić wszystkie formalności związane z zatrudnianiem, wysyłaniem na badania i podpisywaniem umów o pracę. Pozornie wzrost bezrobocia w czasie pandemii może tu działać na korzyść pracodawców, jednakże fakty są takie, że stopa bezrobocia w ostatnim roku zwiększyła się zaledwie o około 1%. Czy zatem poszukiwanie nowych pracowników w dobie kryzysu będzie dużo łatwiejsze niż wcześniej? Niekoniecznie.

Jak szybko znaleźć pracowników fizycznych

W Polsce ostatnich lat zatrudnianie pracowników nie było jednorodne. Już przed pandemią samodzielne znalezienie pracowników na stanowiska robotnicze stanowiło nie lada wyzwanie. Pracownicy często okazywali się niesolidni i nawet porzucali pracę. Doprowadzało to niejednokrotnie do niekończących się rekrutacji, a tym samym straty czasu i pieniędzy. Pewnym ratunkiem okazało się zatrudnianie pracowników z Ukrainy, którzy chętnie podejmują pracę w Polsce i okazują się osobami bardzo sumiennymi. Zatrudnianie Ukraińców na własną rękę wymaga nieco zachodu, ale jak przekonali się już polscy przedsiębiorcy – zdecydowanie warto.

Na ratunek przychodzi także outsourcing pracowników – również z Ukrainy. Dzięki niemu, przedsiębiorca nie musi zawracać sobie głowy poszukiwaniem pracowników, drogimi rekrutacjami i żmudnymi procedurami, związanymi z zatrudnianiem nowych ludzi do pracy. Rolę faktycznego pracodawcy pełni tu bowiem agencja outsourcingowa, której zadaniem jest przysłanie do firmy pracowników o określonym zakresie kompetencji, którzy niemal od razu mogą przystąpić do pracy, bez biurokracji, bez przestojów na stanowisku, bez straty pieniędzy i bez nieudanych rekrutacji. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak może wyglądać taka współpraca w przypadku twojej firmy, koniecznie skontaktuj się z naszymi doradcami

03. Kontakt

Szukasz rozwiązań kadrowych
dla twojej Firmy? Znajdziemy je dla Ciebie.

Skontaktuj się z nami!

04. Zostań partnerem

Zostań naszym partnerem

Jesteś doświadczonym przedstawicielem handlowym, który umie świetnie porozumieć się z ludźmi i łatwo nawiązuje biznesowe relacje? Masz już portfel kontaktów w firmach z wielu różnych branż, np.: budowlanych, produkcyjnych, handlowych, magazynowych i wielu innych?

To właśnie Ciebie szukamy!

Zostań naszym Partnerem i zwiększ swoje dochody.