fbpx
Blog 21.09.2020

Era koronawirusa – jak zatrudniać pracowników z pomocą agencji?

Zatrudnianie pracowników w dobie koronawirusa wbrew pozorom nie jest takie proste. Co prawda rąk do pracy nie powinno brakować, ponieważ uśpienie gospodarcze pozbawiło pracy wielu osób, ale nie zmienia to faktu, że coraz trudniej zdecydować się na stworzenie nowego etatu.

Praca tymczasowa

Umowa na stałe w niepewnych czasach? Może z tym być trudno. Zbyt wiele niewiadomych staje na drodze planowania działań w każdym przedsiębiorstwie. Jak trudne do odrobienia są skutki lock down`u przekonało się wiele firm, które pomimo braku zarobku musiały utrzymać i opłacić miejsca pracy. Oczywiście pewnym rozwiązaniem są umowy zlecenie zamiast umowy o pracę, ale powiedzmy sobie szczerze, że nie wpływa to dobrze na zaangażowanie pracowników. Poczucie tymczasowości nie wspiera lojalności i identyfikowania się z firmą. Wręcz przeciwnie – może sprawić, że nowy pracownik ucieknie do innej pracy jeszcze przed końcem umowy. Na takie ryzyko żaden rozsądny pracodawca także nie może sobie pozwolić, dlatego rozwiązań należy szukać gdzie indziej.

Zatrudnianie  głową

Ile korzyści niesie za sobą outsourcing pracowników, wielu firm nie trzeba już przekonywać. Nie chodzi tu o agencje pracy tymczasowej, a o agencje outsourcingowe, których rolą jest zapewnienie pracowników do wykonania danej pracy. Wiadomo nie od dziś, że każda firma jest inna i oferty od lat szyte są na miarę, jednakże szczególnie istotne jest to z punktu widzenia obu (a nawet trzech) stron w przypadku współpracy outsourcingowej. Nie ma jednej sztywnej oferty dla każdego. Firmy zainteresowane współpracą proszone są o kontakt z agencją outsourcingową w celu określenia konkretnych potrzeb oraz zakresu współpracy. W toku rozmów ustalany jest zakres oczekiwanych predyspozycji zawodowych i kompetencji kandydatów oraz potencjalny okres umowy, aby współpraca na dalszych etapach przebiegała bez zarzutu. 

W jakich branżach sprawdzi się outsourcing pracowniczy

Outsourcing pracowniczy sprawdzi się w wielu branżach i na różnych szczeblach. Szczególnie polecamy go w gastronomii i hotelarstwie, ale także w zakresie nowych technologii, usług specjalistycznych oraz prac niekwalifikowanych. Co ważne, w przypadku współpracy z Conquro, możliwe jest znalezienie świetnych pracowników nie tylko z Polski, ale także pracowników z Ukrainy i Azji. W przypadku pracowników zagranicznych korzyści jest jeszcze więcej, ponieważ pracodawcę omijają skomplikowane procedury urzędowe związane z zatrudnianiem cudzoziemca. Wszelkie kwestie formalne pozostają po stronie agencji. Firma z kolei dostaje takiego pracownika, jakiego potrzebuje, nie martwiąc się o całą resztę.

Same korzyści

Lista korzyści płynących ze współpracy z agencją outsourcingową jest długa. Przede wszystkim możesz zyskać dobrego pracownika bez konieczności zatrudniania go na umowie, omijasz całą masę papierologii, nie tracisz czasu i pieniędzy na nieskuteczne rekrutacje i nie ryzykujesz, że w razie wprowadzenia kolejnych obostrzeń związanych z pandemią będziesz sam z masą kosztów na głowie.

03. Kontakt

Szukasz rozwiązań kadrowych
dla twojej Firmy? Znajdziemy je dla Ciebie.

Skontaktuj się z nami!

04. Zostań partnerem

Zostań naszym partnerem

Jesteś doświadczonym przedstawicielem handlowym, który umie świetnie porozumieć się z ludźmi i łatwo nawiązuje biznesowe relacje? Masz już portfel kontaktów w firmach z wielu różnych branż, np.: budowlanych, produkcyjnych, handlowych, magazynowych i wielu innych?

To właśnie Ciebie szukamy!

Zostań naszym Partnerem i zwiększ swoje dochody.