fbpx
Blog 29.07.2020

Agencje pracy a pracownicy z Ukrainy

Z roku na rok coraz więcej imigrantów z Ukrainy szuka w Polsce miejsca na nowy start i dobrej pracy, która zapewni im utrzymanie i godziwe życie. Okazuje się, że aż 60 procent wszystkich imigrantów to imigranci właśnie z Ukrainy. Stanowią oni świetną odpowiedź na nasze problemy z zapełnieniem luk kadrowych i pracą, której Polacy zwyczajnie nie chcą się podejmować. Zatrudnienie przez agencję pracy i outsourcingu pozwala zminimalizować formalności.

Dlaczego warto stawiać na pracowników z Ukrainy?

W dzisiejszych czasach Polacy bardzo niechętnie podejmują się niektórych prac. Nie chcemy pracować fizycznie, ciężko i za niewielkie pieniądze. Minimalna pensja krajowa, która przeważnie jest oferowana za tego typu pracę nie jest dla nas wystarczająca. Wolimy wyjechać za granicę i pracować na podobnych warunkach za kilkukrotnie wyższą pensję. W ten sposób tworzą się właśnie luki kadrowe. Aby utrzymać poziom świadczonych usług i nie zwiększać przy tym oferowanej stawki za pracę, warto rozważyć zatrudnienie pracowników z Ukrainy, korzystając z oferty agencji pracy, które pośredniczą w całym procesie. 

Ukraińcy są bardzo pracowici i skrupulatni, a do tego uczciwi i otwarci. Zdecydowana większość z pracowników  z Ukrainy deklaruje chęć pozostania w Polsce na stałe. Podobny język i kultura stwarzają wspaniałą okoliczność do dobrej, długoterminowej współpracy. Zdecydowana większość zna język polski lub bardzo szybko się go uczy.

Agencja pracy i outsourcingu jako sposób na formalności

Większość osób, które chcą zatrudnić pracowników z Ukrainy obawia się formalności, jakie trzeba przejść, aby tego dokonać. Współpraca z agencją pracy pozwala jednak spać spokojnie i mieć pewność, że nie przeoczyło się żadnych przepisów. Profesjonaliści rzetelnie sprawdzają wszystkie dokumenty i pomagają przebrnąć przez cały proces rekrutacji i zatrudnienia odpowiedniej osoby. Jako agencja zajmujemy się całym procesem pośrednictwa, co znacznie ułatwia cały proces zatrudniania i jest wygodne zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Formalnie to właśnie na nas ciążą wszystkie obowiązki związane z zatrudnieniem – Ty jako pracodawca po prostu powierzasz swoje obowiązki pracownikowi. Dodatkowo możesz koszt zatrudnienia kwalifikować jako koszty zewnętrzne, a nie koszty pracy. 

Rekrutacja pracowników z Ukrainy na najwyższym poziomie

Dzięki dużemu doświadczeniu, jakie mamy w pośredniczeniu w zatrudnieniu, nasze usługi pozostają na najwyższym poziomie. Jako agencja pracy i outsourcingu stale dokształcamy się w zakresie przepisów prawa, sprawdzamy też najnowsze trendy na rynku pracy i proponujemy pracownikom z Ukrainy zarobki adekwatne do wykonywanych zadań. Fachowa wiedza, jaką dysponują agencje pracy ma ogromny wpływ na to, jak będzie wyglądał Twój zespół. To niezmiernie ważne, aby rekrutowane osoby miały odpowiednie kwalifikacje, a także łatwo dopasowały się do Twojego zespołu pracowników. Sprawdzamy więc wszelkie umiejętności pod każdym katem, aby pracownik przez nas dobrany spełniał Twoje wymagania. 

03. Kontakt

Szukasz rozwiązań kadrowych
dla twojej Firmy? Znajdziemy je dla Ciebie.

Skontaktuj się z nami!

04. Zostań partnerem

Zostań naszym partnerem

Jesteś doświadczonym przedstawicielem handlowym, który umie świetnie porozumieć się z ludźmi i łatwo nawiązuje biznesowe relacje? Masz już portfel kontaktów w firmach z wielu różnych branż, np.: budowlanych, produkcyjnych, handlowych, magazynowych i wielu innych?

To właśnie Ciebie szukamy!

Zostań naszym Partnerem i zwiększ swoje dochody.