fbpx
Blog 21.05.2020

Zdalna rekrutacja pracowników

W dobie pandemii koronawirusa nie brakuje firm, które nadal prężnie się rozwijają i poszukują nowych pracowników. Zarówno przedsiębiorcy, jak i kandydaci stoją przed wyzwaniem zdalnej rekrutacji. Podpowiadamy, jakie kroki poczynić, aby proces ten przebiegał profesjonalnie, a każda ze stron doceniła rzeczową rozmowę.

W erze informatyzacji

Niektóre elementy zdalnej rekrutacji pracowników znane są już od dawna. Pracodawcy bardzo często zamieszczają oferty w internecie, natomiast kandydaci chętnie przesyłają CV drogą elektroniczną. Jednak sytuacja związana z pandemią nakazuje przedsiębiorcom znacznie poszerzyć zakres rekrutacji internetowej, gdyż troska o zdrowie stanowi najwyższy priorytet. Na szczęście istnieje wiele nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą przeprowadzić spotkanie online. W ten sposób rekruter będzie mógł ocenić kwalifikacje kandydata i odpowiedzieć na wszystkie nurtujące go pytania.

Spotkanie wysokiej rangi

Perfekcyjna organizacja spotkania rekrutacyjnego zaakcentuje profesjonalizm firmy i pozwoli wybrać najlepszego kandydata na dane stanowisko. Właśnie dlatego warto zastosować narzędzia, dzięki którym rekrutacja online przyniesie korzyści, jakie można uzyskać podczas rozmów, prowadzonych dotychczas w biurze.

Przede wszystkim należy jak najszybciej poinformować kandydatów, że rekrutacja odbędzie się w trybie zdalnym. Wiadomość powinna zawierać proponowaną datę i godzinę, a także szczegóły na temat uczestników spotkania. W dalszej części korespondencji mailowej warto wskazać oprogramowanie, które pozwoli na przeprowadzenie rozmowy. Możliwości jest wiele, choć niesłabnącą popularnością cieszy się Skype czy Google Meet. Kandydat z pewnością doceni instrukcję kontaktu oraz kilka praktycznych wskazówek, dotyczących kamery, mikrofonu czy preferowanej szybkości łącza internetowego.

Z pozoru spotkanie online może wydawać się mniej oficjalne. Otóż nic bardziej mylnego. Pamiętajmy, że uczestniczymy w rozmowie, do której należy się stosownie przygotować i sporządzić niezbędne notatki. Niezwykle istotną kwestię stanowi odpowiednie miejsce, w którym zarówno rekruter, jak i kandydat będzie mógł przebywać z dala od osób postronnych i elementów otoczenia, jakie mogłyby negatywnie wpłynąć na ich komfort. Dobrą praktyką będzie również zachowanie eleganckiego dress code’u, który podkreśli poważny stosunek do rozmówcy.

Nie tylko na trudne czasy

Rekrutacja online ma wiele atutów i nie należy jej traktować, jako przykry obowiązek.

To doskonałe rozwiązanie dla kandydatów, którzy mieszkają wiele kilometrów od siedziby firmy. Jeśli pracodawca już w ogłoszeniu zamieści informację o zdalnym charakterze spotkania, może spodziewać się większej liczby aplikacji, co zintensyfikuje szansę na zaproszenie do współpracy wykwalifikowanego specjalisty. Taka forma rekrutacji jest dla obydwu stron bardzo wygodna, a treść rozmowy w żadnym stopniu nie odbiega od tej, jaką możemy przeprowadzić w biurze. Dzięki temu pracodawca uzyska satysfakcjonujące efekty.

03. Kontakt

Szukasz rozwiązań kadrowych
dla twojej Firmy? Znajdziemy je dla Ciebie.

Skontaktuj się z nami!

04. Zostań partnerem

Zostań naszym partnerem

Jesteś doświadczonym przedstawicielem handlowym, który umie świetnie porozumieć się z ludźmi i łatwo nawiązuje biznesowe relacje? Masz już portfel kontaktów w firmach z wielu różnych branż, np.: budowlanych, produkcyjnych, handlowych, magazynowych i wielu innych?

To właśnie Ciebie szukamy!

Zostań naszym Partnerem i zwiększ swoje dochody.