fbpx
Blog 07.08.2020

Zatrudnienie w dobie koronawirusa – nie wszystkie firmy zwalniają

Mówi się powszechnie, że koronawirus powszechnie dał nam kość. Kryzys gospodarczy wywołany lockdownem, ciągle pogarszająca się sytuacja zarażeń i niepewna przyszłość, to tylko niektóre z czynników, które mają wpływ na niezbyt ciekawą sytuację. Okazuje się jednak, że są w naszym kraju firmy, które nie tylko nie zwalniają pracowników, ale także zatrudniają nowych i planują podwyżki. Brzmi jak bajka? Taka jest rzeczywistość.

Nagłe ruszenie

Mogłoby się wydawać, że w dobie koronawirusa pracowników nie może spotkać już nic miłego. Pracownicy raczej godzili się z obniżeniem pensji oraz ewentualnymi zwolnieniami. Jednak nie do końca muszą być przygotowani na taki czarny scenariusz. Bowiem coraz więcej firm może się pochwalić wzrostem liczby zamówień. Sprzedaż i jej wartość w końcu ruszyła w górę, a nawet dobre wyniki poszczególnych firm umożliwiają wypłatę płac nieco wyższych. Które branże nie ucierpiały przez COVID 19? Na pewno branża medyczna. Szczególnie chodzi o firmy oferujące aparaturę medyczną. Wiele zyskały i wciąż zyskują sklepy internetowe.

Dotychczas zakupy internetowe były już w naszym kraju bardzo popularne. Jednak przez lockdown ludzie nauczyli się zamawiać w sieci dosłownie wszystko. Już po zniesieniu części obostrzeń w wielu domach te przyzwyczajenia pozostały do tej pory. Jak widzimy rynek pracy nawet w takich trudnych okolicznościach może nas pozytywnie zaskoczyć.

Jak znaleźć pracę w tym trudnym czasie?

Gdy poszukujemy nowej pracy, to powinniśmy zrobić mały research. Zakreślmy sobie branże, w których oferowana jest praca w dobie koronawirusa. Jest to głównie handel. Jednak zaznaczmy, że jest to handel produktami, bez których się nie obejdziemy. Raczej salony sprzedające ekskluzywne samochody nie poszukują nikogo. Mało kto na tak dużą inwestycję w tych trudnych czasach się decyduje. Ofert pracy jest naprawdę wiele. Wiele firm lokalnych czy też sp. z o.o. poszukuje osób do obsługi klienta. Najczęściej są to restauracje, bary czy też w sektorze finansowym. Jak widać wciąż poszukuje się nowych pracowników. Zatem nie jest źle.

Zalety outsourcingu

Wielu pracodawców poszukuje pracowników w ramach outsourcingu pracowniczego. Outsourcing polega na przekazywaniu funkcji, zadań oraz projektów do realizacji zewnętrznej firmie. Wszystko odbywa się na podstawie umowy cywilnoprawnej. W tejże konstrukcji podmiot, który korzysta z outsourcingu nie pozostaje w zasadzie w żadnym prawnym stosunku z osobą wykonującą faktycznie pracę na jego rzecz.

Outsourcing ma wiele zalet. Na pewno pozwala na koncentrację środków, sił oraz procesów na celach zasadniczych firmy. Sama organizacja osiąga dużo lepsze wyniki oraz jednocześnie rośnie jej wartość rynkowa. Co więcej firma zwiększa również elastyczność działań, a przez oszczędność czasu oraz ludzkich zasobów także wydajność.

Jaki z tego wniosek? Nie należy siedzieć z założonymi rękami i zamartwiać się sytuacją w Polsce i na całym świecie. Gdy nie mamy pracy, to na pewno jakąś znajdziemy, a do tego możemy nawet zarabiać więcej, niż przed pandemią.

03. Kontakt

Szukasz rozwiązań kadrowych
dla twojej Firmy? Znajdziemy je dla Ciebie.

Skontaktuj się z nami!

04. Zostań partnerem

Zostań naszym partnerem

Jesteś doświadczonym przedstawicielem handlowym, który umie świetnie porozumieć się z ludźmi i łatwo nawiązuje biznesowe relacje? Masz już portfel kontaktów w firmach z wielu różnych branż, np.: budowlanych, produkcyjnych, handlowych, magazynowych i wielu innych?

To właśnie Ciebie szukamy!

Zostań naszym Partnerem i zwiększ swoje dochody.