fbpx
Blog 13.05.2020

Wpływ kwarantanny na rynek pracy

Powoli zaczynamy przyzwyczajać się do zmian, jakie przyniosła nam kwarantanna i pandemia koronawirusa. Dla wszystkich jest już chyba oczywiste, że rynek pracy zmienia się na wielu obszarach, niosąc nie tylko zwolnienia, ale także zmianę struktury zatrudnienia.

Zmiana nawyków

Codzienność Polaków zmieniła się nie do poznania i to właśnie te prozaiczne zachowania są jedną z istotnych zmian struktury zatrudnienia. Zaskakujące? Wystarczy zdać sobie sprawę z tego, że w niemal jednym momencie ogromna większość osób zaczęła robić zakupy online. Z jednej strony centra handlowe, restauracje i punkty usługowe zostały na dłuższy czas zamknięte, a z drugiej strony wyjście do sklepu nawet na codzienne zakupy wiąże się przecież z ryzykiem zakażenia. Internet szybko odpowiedział na potrzebę społeczną i oprócz już wcześniej działających sklepów internetowych, powstały nowe możliwości zakupów zdalnych.

Mydło i powidło pod drzwi

Zakupy online dla niektórych firm oznaczały swoiste być albo nie być. Większość restauratorów nie przeżyłaby okresu zamrożenia gospodarczego, gdyby nie dania sprzedawane na wynos. Osoby objęte kwarantanną zaczęły możliwości zrobienia nawet podstawowych zakupów spożywczych z dowozem do domu. Duże sieci odzieżowe musiały zachęcić do korzystania ze sklepów internetowych, ponieważ stacjonarne były zamknięte. Większość umożliwia darmowy zwrot towarów i preferencyjne warunki dostaw. Serwisy aukcyjne i ogłoszeniowe umożliwiające zakupy w sieci, także przeżywają istny boom. I teraz kwintesencja: podczas, gdy jedni tracą pracę, inni ją dostają. Te wszystkie zamówienia, które obejmują cały przecież przekrój produktów i branż, ktoś musi obsłużyć!

Dostawcy i magazynierzy w cenie

Sprzedaż wysyłkowa ciągnie za sobą konieczność stworzenia mniej lub bardziej rozbudowanej logistyki dostaw. Oznacza to nic innego jak nowe miejsca pracy: dostawców, kurierów, magazynierów oraz osoby zajmujące się kompletowaniem i pakowaniem zamówień. Właśnie dlatego firmy, które chcą rozwijać możliwości sprzedaży online, będą potrzebowały rąk do pracy nawet w dobie kryzysu gospodarczego.

Nowi pracownicy w zmiennej koniunkturze

Ostatnie miesiące pokazały, że w krótkim czasie może zaistnieć nagła konieczność zmiany strategii firmy, wymuszona sytuacją na świecie. Czy pracodawcy rozwijając teraz swoje działy dostaw mają pewność, że zapotrzebowanie na sprzedaż wysyłkową będzie stałe? Czy zatem bez obaw będą teraz zatrudniać nowych pracowników? W końcu każdy nowy etat to nie tylko koszty, ale także szereg obowiązków.

Właśnie w takim niepewnym czasie szczególnie bezpiecznym pomysłem jest outsourcing pracowniczy dla prac niewykwalifikowanych, takich jak choćby obsługa magazynów i procesu pakowania. Dlaczego? Ponieważ elastyczne warunki współpracy, które możesz wynegocjować będą stanowiły dla Ciebie swego rodzaju zabezpieczenie na wypadek kolejnych nieprzewidzianych zmian gospodarczych. Pozbędziesz się papierologii i masy obowiązków związanych z tworzeniem nowych etatów. Jeśli nie znasz jeszcze tej formy pozyskiwania pracowników, koniecznie poproś o ofertę dla Twojej firmy. Zobaczysz jak zaskakująco dużo możesz zyskać!

03. Kontakt

Szukasz rozwiązań kadrowych
dla twojej Firmy? Znajdziemy je dla Ciebie.

Skontaktuj się z nami!

04. Zostań partnerem

Zostań naszym partnerem

Jesteś doświadczonym przedstawicielem handlowym, który umie świetnie porozumieć się z ludźmi i łatwo nawiązuje biznesowe relacje? Masz już portfel kontaktów w firmach z wielu różnych branż, np.: budowlanych, produkcyjnych, handlowych, magazynowych i wielu innych?

To właśnie Ciebie szukamy!

Zostań naszym Partnerem i zwiększ swoje dochody.