fbpx
Blog 01.08.2020

Pracownicy sezonowi w 2020r. – outsourcing w rolnictwie i nie tylko

Dla wielu firm sezon wakacyjny jest czasem wyzwań dodatkowych. Ma to miejsce w branżach, które w sezonie letnim mają zwiększoną liczbę zamówień lub też znacznie większe zapotrzebowanie na usługi. Przykładem takich branż jest rolnictwo, branża spożywcza czy też hotelarstwo.  W tym roku poza sezonem wakacyjnym doskwiera także pandemia koronawirusa. Pracodawcy mają znacznie większe problemu, niż jeszcze w ubiegłym roku.

Organizacja pracy w wakacyjnym sezonie

Organizacja pracy cały rok jest bardzo ważna. Jednak w okresie urlopowym szczególnie. W tym czasie po stronie pracodawcy jest umiejętne oraz precyzyjne zorganizowanie pracy. Błędne zarządzanie pracą doprowadza do problemów z klientami, a do tego doprowadza do konfliktów w firmie.

Każdy pracodawca powinien pokusić się o pracowników sezonowych. Pracownicy sezonowi zatrudniani są przez daną firmę na okres wakacyjny. Najczęściej zatrudniani są na podstawie umowy o dzieło czy też umowy zlecenie. Najwięcej pracowników sezonowych znajduje pracę w ogrodnictwie czy też w rolnictwie. Jest to najpopularniejsza branża sezonowa, której nie opłaca się zatrudniać pracowników na stałe przez cały rok.

W bieżącym roku o pracownika sezonowego jest bardzo trudno. Wynika to z obawy przed zarażeniem się COVID-19. Obawy wydają się oczywiste, ale praca i zarobek są potrzebne. W związku z tym pracodawcy powinni zagwarantować bezpieczne warunki swoim pracownikom sezonowym. Poza zagwarantowaniem dystansu społecznego, dezynfekcją oraz zagwarantowaniem środków ochrony osobistej pracownik sezonowy powinien mieć zagwarantowaną (w razie potrzeby) kwarantannę na terenie gospodarstwa. Pracodawca powinien zorganizować odizolowane pokoje, w których w razie potrzeby pracownik sezonowy odbywa kwarantannę.

Jak znaleźć pracę sezonową?

Pracownik sezonowy w bieżącym roku nie będzie miał najmniejszych problemów ze znalezieniem dla siebie pracy tymczasowej. Wystarczy przejrzeć ogłoszenia mniejszych firm lokalnych czy też sp. z o.o. Na pewno znajdzie się coś interesującego.

W tym roku raczej pracodawcy mają duży problem ze znalezieniem pracowników sezonowych. Praca w rolnictwie, ogrodnictwie czy też hotelarstwie jest bardzo wymagająca oraz trudna fizycznie. Do tego dochodzi pandemia koronawirusa. W tym roku pracodawcy mają „twardy orzech do zgryzienia”.

W jakich zawodach sprawdza się outsourcing?

Outsourcing pracowniczy sprawdza się w zawodach takich jak: hotelarz, rolnik, ogrodnik czy też sprzedawca. Jednak outsourcing nie ma miejsca tylko w okresie letnim. Bowiem outsourcing jest szerokim pojęciem, które możemy zdefiniować, jako przekazanie czy też powierzenie części obowiązków. Do zadań w ramach outsourcingu bardzo często należy: wsparcie IT, obsługa księgowa, obsługa kadrowa, obsługa marketingowa, tworzenie baz danych, prowadzenie rekrutacji czy też szkolenia pracowników.

Pracodawcy bardzo lubią zatrudniać pracowników sezonowych z uwagi na ich świeżość, zapał do pracy oraz chęć wykazania się. Pracownik o takim profilu, to dla pracodawcy prawdziwy skarb. Jeśli szukasz pracowników w ramach outsourcingu napisz do nas.

03. Kontakt

Szukasz rozwiązań kadrowych
dla twojej Firmy? Znajdziemy je dla Ciebie.

Skontaktuj się z nami!

04. Zostań partnerem

Zostań naszym partnerem

Jesteś doświadczonym przedstawicielem handlowym, który umie świetnie porozumieć się z ludźmi i łatwo nawiązuje biznesowe relacje? Masz już portfel kontaktów w firmach z wielu różnych branż, np.: budowlanych, produkcyjnych, handlowych, magazynowych i wielu innych?

To właśnie Ciebie szukamy!

Zostań naszym Partnerem i zwiększ swoje dochody.