fbpx
Blog 15.12.2020

Outsourcing pracowniczy a składki ZUS

Zatrudnianie pracownika w oparciu o umowę o pracę wiąże się z całą masą formalności, ogromem pracy i dodatkowymi kosztami. Nie zachęca to pracodawców do korzystania z tej formy pozyskiwania pracowników, dlatego też coraz częściej firmy korzystają z zupełnie innej formy współpracy i sporą popularnością cieszy się outsourcing pracowniczy. Nie wiesz dlaczego? Koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Zmiana ról

Jeśli jeszcze nie współpracowałaś/eś z agencją outsourcingową, pora dowiedzieć się jak wiele korzyści niesie zdobywanie solidnych pracowników z jej pomocą. Kluczowym atutem takiej współpracy jest niejako przeniesienie obowiązków pracodawcy z przedsiębiorcy na agencję, ponieważ to właśnie ona jest faktycznym zatrudniającym nowego pracownika dla Twojej firmy. Umowa zatem dotyczy tak naprawdę trzech stron: przedsiębiorcy, agencji i pracownika. Rezultat jest taki, że pozyskujesz pracownika nie martwiąc się już ani o długą i drogą rekrutację, ani o sam proces zatrudniania, ponieważ wszelkie kwestie formalne pozostają na głowie faktycznego pracodawcy, którym w tym układzie nie jesteś.

Koniec ze składkami ZUS

Na agencję outsourcingową spadają obowiązku ciążące zgodnie z prawem na pracodawcy, a zatem m.in.: badania lekarskie, wstępne szkolenie BHP, przygotowanie umowy i zgłoszenie do ZUS-u oraz opłacanie składek. Brzmi dobrze? A to nie koniec! Decydując się na outsourcing pracowników możesz pozyskać także pracowników z Ukrainy czy Azji – również nie martwiąc się o rekrutację, umowę i ZUS. W praktyce wygląda to tak, że dostajesz pracownika według ustalonych kryteriów, posiadającego wskazane doświadczenie i umiejętności, a całą resztą zajmuje się agencja. Niezależnie, czy mowa tu o zatrudnieniu pracownika z Ukrainy, pracownika z Azji czy innego kraju i regionu.

Pewność zatrudnienia

Outsourcing pracowniczy to nie tylko zrzucenie sobie z głowy formalności i kontaktów z ZUS-em. To także pewność, że na wyznaczonym stanowisku obecny będzie pracownik, ponieważ w sytuacji w której dany kandydat nie spełni Twoich oczekiwań, bądź zrezygnuje ze współpracy, agencja zobligowana jest do zapewnienia Ci kolejnej osoby na to stanowisko w możliwie szybkim czasie. Oczywiście wszelkie kwestie związane z taką sytuacją opisane są umowie, dlatego możesz ze spokojną głową nadal planować działania i rozwijać firmę, nie martwiąc się już o niespodziewany brak rąk do pracy.

Elastyczne warunki współpracy

Wiesz już jak wygląda współpraca z agencją outsourcingową. Co jednak ważne, dobra agencja wie, że każda firma jest inna i ma inne potrzeby. Właśnie dlatego zanim podpiszesz umowę warto porozmawiać z doradcą i ustalić jakie są Twoje oczekiwania i na czym najbardziej Ci zależy, aby warunki współpracy były dla Ciebie naprawdę korzystne. Pamiętaj, że outsourcing to także bezpieczne rozwiązanie w czasie kryzysu i pandemii, kiedy otaczająca rzeczywistość tak dynamicznie podlega zmianom. Decydując się na tą wygodną formę pozyskiwania pracowników możesz być pewien, że nie zostaniesz z masą zobowiązań na karku, jako pracodawca. W czasie, gdy różne sektory rynku nie mogą normalnie pracować przez wzgląd na wprowadzane rządowe obostrzenia, tego typu bufor bezpieczeństwa to zwyczajnie najbardziej rozsądne rozwiązanie. 

03. Kontakt

Szukasz rozwiązań kadrowych
dla twojej Firmy? Znajdziemy je dla Ciebie.

Skontaktuj się z nami!

04. Zostań partnerem

Zostań naszym partnerem

Jesteś doświadczonym przedstawicielem handlowym, który umie świetnie porozumieć się z ludźmi i łatwo nawiązuje biznesowe relacje? Masz już portfel kontaktów w firmach z wielu różnych branż, np.: budowlanych, produkcyjnych, handlowych, magazynowych i wielu innych?

To właśnie Ciebie szukamy!

Zostań naszym Partnerem i zwiększ swoje dochody.