fbpx
Blog 14.07.2020

Praca w outsourcingu? Sprawdź, dlaczego warto!

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z oferty firm outsourcingowych. Rośnie też stopniowo liczba firm, które decydują się pracować w outsourcingu. Rynek pracy zmienia się bardzo dynamicznie. Praca na własny rachunek to decyzja z jednej strony korzystna ze względu na swobodę działania i możliwość powiększenia przychodu, z drugiej strony ryzykowna, ponieważ jako freelancer nie zawsze będziesz miał zlecenia i klientów. Praca w outsourcingu wydaje się być tutaj złotym środkiem. 

Zmęczeni etatem – wybrali wolność

Coraz więcej osób decyduje się na założenie działalności gospodarczej lub spółki. Wolność, jaką daje praca na własny rachunek, brak szefa, procedur i intryg korporacyjnych, sztywnych godzin pracy i uwolnienie się od konieczności pracy w zespole, który Ci nie odpowiada – to tylko niektóre powody, dla których coraz więcej osób odchodzi od standardowego modelu zatrudnienia. Dodatkowo brak możliwości zasłużonego awansu, czy też poszerzanie kompetencji, które może być przez niektórych pracodawców blokowane, dopełnia czarę goryczy. No cóż, nie każda firma tak bardzo dba o pracownika, jak się tym oficjalnie chwali. 

Młodzi, choć już doświadczeni, ambitni i żądni nowości freelancerzy wkraczają na rynek. To, jak im się będzie powodzić, zależy w znacznej mierze od dobrego pomysłu, przemyślanej kampanii marketingowej i sprzedaży. Mało który początkujący przedsiębiorca myśli o tym, że poza wykonywaniem swoich zadań będzie musiało sprzedawać swoje usługi, lub też płacić innym za sprzedaż. 

Dążenie do upragnionej stabilizacji

Niejednokrotnie okazuje się więc, że praca na własny rachunek może być przytłaczająca i pełna zagadnień, z którymi młodzi przedsiębiorcy nie mieli do tej pory styczności. Doskonałą formą pośrednią pracy na własny rachunek i zapewnienia sobie napływu zleceń jest praca w outsourcingu. Młodzi, wykwalifikowani pracownicy, którzy chcą pracować zdalnie dla innych firm na zasadzie pojedynczych – mniejszych lub większych zleceń mają świetną okazję do tego, aby rozwinąć skrzydła. Dzięki pracy w outsourcingu zyskujesz nie tylko wolność od dłuższych zobowiązań i bycia zależnym od szefa, ale też masz szansę sprawdzić się w pracy bezpośrednio dla klienta. Podobnie, jak w przypadku prowadzenia własnej firmy całkowicie niezależnie – masz możliwość pracy dla różnych firm, co przynosi niesamowitą satysfakcję. Poznajesz kulturę różnych organizacji, poszerzasz sieć kontaktów i zdobywasz doświadczenie.  

Na czym polega outsourcing?

Outsourcing to nic innego, jak zlecenie pewnych zadań, które są do wykonania w firmie innej firmie zewnętrznej, często za pośrednictwem agencji outsourcingowej. Wtedy cały ciężar rekrutacji, podpisywania umów i rozliczeń z osobą wykonującą pracę jest po stronie agencji, a pracownik ma szansę poznać wiele różnych firm, dla których pracuje. Jak widać, taki układ niesie dużo korzyści zarówno firmom, które korzystającym z outsourcingu, jak i dla przedsiębiorców decydujących się na pracę w outsourcingu, na zasadzie win – win (ang. wygrana-wygrana) – tak ważnej w biznesie.

03. Kontakt

Szukasz rozwiązań kadrowych
dla twojej Firmy? Znajdziemy je dla Ciebie.

Skontaktuj się z nami!

04. Zostań partnerem

Zostań naszym partnerem

Jesteś doświadczonym przedstawicielem handlowym, który umie świetnie porozumieć się z ludźmi i łatwo nawiązuje biznesowe relacje? Masz już portfel kontaktów w firmach z wielu różnych branż, np.: budowlanych, produkcyjnych, handlowych, magazynowych i wielu innych?

To właśnie Ciebie szukamy!

Zostań naszym Partnerem i zwiększ swoje dochody.