fbpx
Blog 07.04.2020

Kwestia masowych zwolnień w dużych firmach. Jak się to przekłada na rynek pracy oraz jakie korzyści posiada firma korzystająca z outsourcingu?

Pandemia koronawirusa naprawdę zaskoczyła wielu ludzi, przedsiębiorców, pracowników i do tego zbiera swoje żniwo. Nie tylko w postaci zgonów, ale i również w postaci ogromnych strat finansowych oraz masowych zwolnień w Polsce.  Jeżeli sytuacja nie ulegnie poprawie, to niestety, będziemy musieli przez kilka miesięcy odbudowywać struktury w polskich gospodarkach.

Masowe zwolnienia w dużych firmach 

Na chwile obecna kryzys nie uderzył mocno w rynek pracy.  Większość firm już w marcu powoli zredukowało zatrudnienia. Sytuacja niestety ma się pogorszyć w kwietniu, jeżeli pandemia nie ustanie. Z kolei, w maju jeżeli sytuację będziemy mieć już opanowaną, będzie to czas na odbudowanie struktur w gospodarce. Pomoc rządu dla firm, niestety jest uzależniona od spadku obrotów, przez co niektórzy przedsiębiorcy nie wykażą takich strat, aby załapać się na pomoc. Małe przedsiębiorstwa niestety już mają duże problemy, prawda jest taka, że im mniejsza firma tym jest niestety gorzej. Wielkie firmy z kolei, na chwilę obecną mają stabilną sytuację, zaś zgłaszane są pierwsze symptomy zagrożenia. Najbardziej zagrożone są firmy, które oferują usługi handlowe, gastronomiczne, kosmetyczne.

Rynek pracy a kwestia masowych zwolnień

Musimy wiedzieć jedno, że prace stracą głównie ludzie, którzy w większym stopniu nie byli ekspertami. Głównie będą to osoby, bez których prowadzenie nie ucierpi w żaden sposób. Problem się zacznie dopiero wtedy, kiedy firmy nawet duże, zaczną ogłaszać upadłość gospodarczą, wtedy zwolnienia masowe będą dotyczyć niemal wszystkich. Poprzez zwolnienia zmniejszy się również PKB, zmniejszy się również popyt na poszczególne towary usługi. Stanie się tak, ponieważ ludzie, którzy zostali zwolnieni z pracy, nie będą mieli pieniędzy na poszczególne usługi. Rynek może się dość szybko odbudować, poprzez założenie nowych firm i umożliwienie rozłożenia miejsc pracy. 

Korzyści firmy korzystającej z outsourcingu 

Zalety outsourcingu to głównie cięcie kosztów, to znaczy, ze nie trzeba przekazywać dodatkowych funduszy na zatrudnienie nowych osób. Nawet jeżeli kryzys mocno dotknie nasze Państwo, możemy śmiało przenieść część swojego biznesu do krajów rozwijających się albo do takich, gdzie światowa gospodarka jest na bardzo wysokim poziomie. Dzięki outsourcingowi śmiało możemy zatrudnić specjalistów w danej dziedzinie z zagranicy, płacić o wiele mniejsza kwotę, a zadania zostaną wykonane z większa starannością. Jedynym minusem tego rodzaju działalności, jest mniejsza kontrola nad powierzonymi zadaniami w firmie.

03. Kontakt

Szukasz rozwiązań kadrowych
dla twojej Firmy? Znajdziemy je dla Ciebie.

Skontaktuj się z nami!

04. Zostań partnerem

Zostań naszym partnerem

Jesteś doświadczonym przedstawicielem handlowym, który umie świetnie porozumieć się z ludźmi i łatwo nawiązuje biznesowe relacje? Masz już portfel kontaktów w firmach z wielu różnych branż, np.: budowlanych, produkcyjnych, handlowych, magazynowych i wielu innych?

To właśnie Ciebie szukamy!

Zostań naszym Partnerem i zwiększ swoje dochody.