fbpx
Blog 15.09.2020

Czy podczas pandemii warto zatrudniać pracowników?

Nie jeden przedsiębiorca zadaje sobie teraz takie pytanie, ale wielu nadal ma obawy przed zatrudnianiem nowych pracowników. Wszystkiemu winna niepewna sytuacja gospodarcza nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, a także przykre doświadczenia przedsiębiorców z czasu wiosennego zamrożenia, kiedy wiele firm nie mogło zarabiać.

Powtórka z rozrywki

Wiosenny lock down odbija się nadal czkawką jeszcze wielu przedsiębiorcom. Niektórym udało się już odrobić straty i uratować swój biznes, ale dla wielu funkcjonowanie w czasie epidemii nadal nie jest proste. Wprawdzie tarcza antykryzysowa wielu pracodawcom pomogła utrzymać miejsca pracy, jednakże nie wszystkim udało się obejść bez zwolnień. Obecnie rynek pracy w Polsce wydaje się wracać do zatrudniania, nawet na wcześniej zlikwidowane stanowiska, jednak szefowie nadal ostrożnie podpisują kolejne umowy o pracę, bojąc się kolejnych ograniczeń w funkcjonowaniu firm z powodu pandemii koronawirusa.

Pracownik bez zatrudniania

Utrzymanie miejsc pracy w czasie zamrożenia niektórych sektorów w marcu i kwietniu okazało się dla wielu firm niemożliwe. Nic zatem dziwnego, że ostrożność pozostaje na pierwszym miejscu podczas planowania działalności firmy. Nie da się jednak efektywnie prosperować bez pracowników. Wydawać by się także mogło, że nie da się pozyskać legalnie pracownika nie zatrudniając go na etat lub zlecenie. A jednak jest taka opcja! Zapewnia to outsourcing pracowniczy, który wydaje się świetnym pomysłem na niepewne czasy.

Jest to rozwiązanie, które pomoże bezpiecznie planować działania firmy w szerszym zakresie czasowym, w taki sposób, aby minimalizować koszty przy jednoczesnym zwiększaniu zysków i rozwijaniu przedsiębiorstwa. W niektórych branżach outsourcing jest nawet lepszym rozwiązaniem niż zatrudnianie pracowników na etat, nie tylko w czasach pandemii.

Czym jest outsourcing pracowniczy

Outsourcing pracowników to nic innego jak pozyskiwanie pracowników do pracy poprzez współpracę z agencją outsourcingową. To na jej głowie wówczas znajduje się rekrutacja, wszelkie formalności związane z zatrudnianiem, a także zapewnienie ciągłości pracy na danym stanowisku. Co najważniejsze – to nie pracodawca w tym przypadku zatrudnia pracownika, ale agencja outsourcingowa. Dla przedsiębiorcy oznacza to z pewnością mniejsze ryzyko, ale także mniejsze koszty. Nie musi bowiem martwić się o kosztowne procesy rekrutacyjne, odciąża kadry i dział HR z zadań związanych z pozyskaniem i zatrudnieniem nowego pracownika, a jednocześnie nie jest obarczony szeregiem obowiązków narzuconych mu przez Kodeks Pracy. W przypadku takiej współpracy nie musi już myśleć o urlopach pracowników, nadgodzinach, badaniach lekarskich czy szkoleniach BHP.

Warunki współpracy między przedsiębiorcą i agencją outsourcingową zawsze są indywidualnie ustalane, aby w pełni dostosować zasady outsourcingu pracowników do aktualnej sytuacji firmy. Właśnie dlatego konieczna jest rozmowa z doradcą, aby wyznaczyć odpowiedni zakres działań oraz czas ich realizacji. Kolejnym krokiem będzie już tylko liczenie benefitów płynących z nawiązanej współpracy.

03. Kontakt

Szukasz rozwiązań kadrowych
dla twojej Firmy? Znajdziemy je dla Ciebie.

Skontaktuj się z nami!

04. Zostań partnerem

Zostań naszym partnerem

Jesteś doświadczonym przedstawicielem handlowym, który umie świetnie porozumieć się z ludźmi i łatwo nawiązuje biznesowe relacje? Masz już portfel kontaktów w firmach z wielu różnych branż, np.: budowlanych, produkcyjnych, handlowych, magazynowych i wielu innych?

To właśnie Ciebie szukamy!

Zostań naszym Partnerem i zwiększ swoje dochody.