fbpx
Blog 25.05.2020

Co tarcza antykryzysowa oferuje przedsiębiorcom?

Rozwiązania antykryzysowe, które oferuje rząd przez pandemię koronawirusa, wywołało naprawdę niemałe emocje. Prawda jest taka, że pierwsza wersji tarczy nie była dobrze dopracowana, z kolei kolejne wersje są coraz korzystniejsze dla przedsiębiorstw. Jeżeli chodzi o dofinansowanie, to głównie mogą ubiegać mikroprzedsiębiorstwa, małe oraz średnie przedsiębiorstwa. Oczywiście wielkość pomocy nie jest mocno uzależniona od rozmiaru firmy.

Pomoc i dofinansowanie dla przedsiębiorców

Wsparcie dla firm jest ogromnym projektem rządu, który jest coraz bardziej szlifowany i ulepszany, głównie po to, aby zachować miejsca pracy i obronić małe przedsiębiorstwa przed zamknięciem czy bankructwem. Wypłacane jest postojowe, jest to jednorazowa wypłata, z tytułu przestoju działań firmy, który jest spowodowany zagrożeniem epidemicznym. Z „postojowego” będzie mogło skorzystać około 2,2 mln osób, które mają firmę, są na umowie samozatrudnienia czy osoby, które pracują na podstawie umów cywilnoprawnych. Ważne jest to, aby uzyskać postojowe, firma musi wykazać 15% mniejszy niż w poprzednim miesiącu. Osoba również musi mieć zarejestrowaną działalność sprzed dnia 1 lutego 2020.

Na czym polega świadczenie postojowe?

Jest to pożyczka dla mikroprzedsiębiorców, która umożliwia pokrycie aktualnych kosztów prowadzenia działalności. Wsparcie udzielane jest maksymalnie do 5 tysięcy złotych. Pieniądze są wypłacane najpóźniej do 7 dni od dnia podpisania umowy. Czas na spłacenie pożyczki to 12 miesięcy. Pożyczka może zostać umorzona, tylko i wyłącznie, wtedy kiedy przedsiębiorca przez 3 miesiące nie zwolni ze swojej firmy żadnego pracownika. Co ważne, jest ona przyznawana głównie w przypadku spadku zysku podczas kwarantanny. Wysokość wsparcia jest ściśle związana ze spadkiem obrotów. Jeżeli spadek obrotów jest udokumentowany, o co najmniej 30 %to przyznawane jest dofinansowanie w wysokości 50 % minimalnego wynagrodzenia miesięcznie. Jeżeli spadek jest o co najmniej 50% to dofinansowanie jest przyznawane w wysokości 70% wynagrodzenia minimalnego miesięcznie. Jeżeli spadek jest co najmniej o 80% to w takim przypadku dofinansowanie jest przyznawane w wysokości 90% kwoty minimalnego wynagrodzenia.

Aby dostać świadczenie postojowe, konieczne jest przede wszystkim, aby złożyć odpowiednie świadczenie o prowadzeniu działalności. Wsparcie jest przyznawane na maksimum 3 miesiące. Jednak wypełniając odpowiednie pismo, Rada Ministrów może przedłużyć ten okres, po to, aby przedsiębiorcy mogli dostawać pomoc dłużej niż tylko przez 3 miesiące.

03. Kontakt

Szukasz rozwiązań kadrowych
dla twojej Firmy? Znajdziemy je dla Ciebie.

Skontaktuj się z nami!

04. Zostań partnerem

Zostań naszym partnerem

Jesteś doświadczonym przedstawicielem handlowym, który umie świetnie porozumieć się z ludźmi i łatwo nawiązuje biznesowe relacje? Masz już portfel kontaktów w firmach z wielu różnych branż, np.: budowlanych, produkcyjnych, handlowych, magazynowych i wielu innych?

To właśnie Ciebie szukamy!

Zostań naszym Partnerem i zwiększ swoje dochody.