fbpx
Blog 18.06.2020

Co jako przedsiębiorca otwierający nowy zakład możesz zyskać dzięki współpracy z firmą outsourcingową?

Z dnia na dzień powstaje coraz więcej nowych firm, które korzystają z outsourcingu pracowniczego. Kiedy jeden zakład rozrasta się i powiększasz swoją działalność lub też po prostu startujesz z biznesem, napotykasz szereg działań, które musisz wykonać, aby biznes nabrał rozpędu. Z pomocą idą agencje outsourcingowe, które część ciężaru przejmą na swoje barki.

Dlaczego warto delegować zadania?

Delegowanie obowiązków to jedna z podstawowych zasad dobrego biznesu, którą, niczym mantrę, powtarzają biznesowi guru od lat. Nie oszukujmy się- nawet jeśli zjesz już wszystkie zęby na prowadzeniu biznesu, nie będziesz w dalszym ciągu wiedział wszystkiego. To po prostu niemożliwe. Aby być skutecznym liderem, nie możesz też wykonywać wszystkiego samemu z kilku powodów. Po pierwsze- zajmując się rzeczami, o których nie do końca wszystko wiesz, marnujesz czas. Po drugie- robiąc te rzeczy niewłaściwie, narażasz się na kary, szczególnie jeśli temat dotyczy finansów. Po trzecie- marnujesz swój potencjał. Lider to osoba, która inspiruje, skleja i integruje cały zespół, zarządza procesami, dynamiką rozwoju firmy, jest wizjonerem. Jeśli zajmujesz się tym, na czym nie masz pojęcia, wypalasz się i zniechęcasz coraz bardziej.

Na czym polega outsourcing pracowniczy?

Nie ma on prawnej definicji, słowo outsourcing pochodzi od angielskich słów outside-resource-using, czyli w wolnym tłumaczeniu korzystanie z zewnętrznych źródeł. Pozwala to skoncentrować energię i fundusze na rozwoju biznesu. Dodatkowo warto podkreślić, że usługi agencji outsourcingowej są oficjalnie traktowane jako koszty zewnętrzne , a nie koszty pracy. Jest to duże pole do oszczędności.

Outsourcing a optymalizacja kosztów

Wiesz dobrze, że rekrutacja, księgowość, kwestie prawne, umowy i mnóstwo innej wiedzy, która jest potrzebna do tego, aby rozkręcić nową firmę. Kiedy wejdziesz we współpracę z agencją outsourcingową, masz wyjątkową szansę na to, aby Twój zespół był wysoko wykwalifikowany, a koszty były zoptymalizowane. Do tego masz pewność, że cały proces przebiegnie profesjonalnie.

Rekrutacja czy outsourcing?

Z outsourcingu warto skorzystać, jeśli nie masz możliwości przeprowadzenia rzetelnej rekrutacji. Przede wszystkim to właśnie od jakości Twojego nowego zespołu będzie zależał sukces firmy. Rekrutacja pracowników to proces wymagający odpowiedniej wiedzy. Przeprowadzony samodzielnie lub przez osoby niewykwalifikowane kosztuje podwójnie,praca rekrutera (czy też Twoja) nie przyniesie pożądanych rezultatów oraz praca nowego zespołu, nie zagwarantuje odpowiedniej jakości produktów lub usług, co za tym idzie – przychodów oraz może poważnie narazić Twoją reputację. Dzięki outsourcingowi masz możliwość znacznie obniżyć koszty całego procesu, po prostu delegując zadania na zewnątrz firmy. Ważny jest także dostęp do wysokiej klasy
specjalistów i fachowej wiedzy, a także przeniesienie wszelkich formalności związanych z zatrudnieniem na zewnątrz firmy.

03. Kontakt

Szukasz rozwiązań kadrowych
dla twojej Firmy? Znajdziemy je dla Ciebie.

Skontaktuj się z nami!

04. Zostań partnerem

Zostań naszym partnerem

Jesteś doświadczonym przedstawicielem handlowym, który umie świetnie porozumieć się z ludźmi i łatwo nawiązuje biznesowe relacje? Masz już portfel kontaktów w firmach z wielu różnych branż, np.: budowlanych, produkcyjnych, handlowych, magazynowych i wielu innych?

To właśnie Ciebie szukamy!

Zostań naszym Partnerem i zwiększ swoje dochody.