fbpx
Blog 01.06.2020

Aktualne trendy na rynku pracy

Pandemia korona wirusa sparaliżowała wiele branż. Nie brakuje jednak firm, które nadal funkcjonują i doskonale radzą sobie w dobie kryzysu. To doskonała wiadomość dla osób poszukujących zatrudnienia. Sprawdzamy, jakie zawody są najbardziej pożądane w obecnej sytuacji. 

Praca dla każdego?

Kolejne etapy odmrażania gospodarki sprawiły, że zdecydowana większość firm może prowadzić działalność przy zachowaniu właściwych norm bezpieczeństwa. Jednak wiele przedsiębiorstw nadal zmaga się z potężnymi problemami. Na drugim biegunie znajdują się firmy, które bez względu na stan zagrożenia epidemicznego potrzebują pracowników.

Wraz z rozwojem rynku e-commerce wzrosło zapotrzebowanie na kurierów, magazynierów, kierowców, czy dostawców gastronomii. W dobie pandemii znakomicie radzą sobie również firmy, produkujące opakowania. Klienci przez kilka miesięcy zdążyli już przyzwyczaić się do takiej formy dystrybucji produktów i wiele wskazuje na to, że ów trend się utrzyma.

Nie brakuje również ofert dla pracowników produkcyjnych w branży farmaceutycznej czy kosmetycznej. Nic dziwnego – sprzedaż maseczek czy płynów do dezynfekcji wzrosła wielokrotnie. Po niemałych trudnościach do pracy ruszają fryzjerzy i kosmetyczki. Zainteresowanie klientów z pewnością wzrośnie, a dodatkowe ręce do pracy w salonie mogą być na wagę złota.

Trudno nie zauważyć, że wielu pracodawców nie wymaga od kandydatów wyższego wykształcenia czy wieloletniego doświadczenia. To z pewnością szansa na zatrudnienie dla studentów oraz wszystkich osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki na rynku pracy.

Specjaliści poszukiwani!

Zmiany spowodowane wybuchem pandemii, nie powstrzymały zapotrzebowania na specjalistów. Ich wiedza i doświadczenie mogą przynieść nieocenione korzyści dla rozwoju wielu przedsiębiorstw. Najlepsi eksperci mogą liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie.

W bardzo szybkim tempie rozwija się sektor IT. Wykwalifikowani programiści z pewnością znajdą zatrudnienie. Wielu z nich zajmie się przygotowaniem technologii pomocnej przy organizacji pracy zdalnej. Na rynku znajdziemy również oferty pracy dla analityków z sektora e-commerce oraz osób odpowiedzialnych za obsługę klienta w sieci.

Nie ulega wątpliwości, że korona wirus wywołał niemałe zawirowanie w budżecie wielu przedsiębiorstw. Usługi ekspertów z sektora finansowego również cieszą się dużym zainteresowaniem.

Na brak pracy nie mogą narzekać ci, którym zawdzięczamy najwięcej. Lekarze, pielęgniarki czy ratownicy medyczni mogą z powodzeniem poszukiwać interesujących ofert zatrudnienia, a przy tym cieszyć się ogromnym uznaniem w społeczeństwie.

Nowa rzeczywistość?

Korona wirus wywołał duże zmiany na rynku pracy. Chociaż wiele osób straciło zatrudnienie, obecna sytuacja napawa optymizmem. Przedsiębiorcy nadal proponują wiele atrakcyjnych ofert. Pracę znajdą nie tylko kierowcy, magazynierzy czy kurierzy, ale również wykwalifikowani specjaliści z zakresu wielu rozwijających się branż.

03. Kontakt

Szukasz rozwiązań kadrowych
dla twojej Firmy? Znajdziemy je dla Ciebie.

Skontaktuj się z nami!

04. Zostań partnerem

Zostań naszym partnerem

Jesteś doświadczonym przedstawicielem handlowym, który umie świetnie porozumieć się z ludźmi i łatwo nawiązuje biznesowe relacje? Masz już portfel kontaktów w firmach z wielu różnych branż, np.: budowlanych, produkcyjnych, handlowych, magazynowych i wielu innych?

To właśnie Ciebie szukamy!

Zostań naszym Partnerem i zwiększ swoje dochody.