fbpx
Blog 23.07.2020

Zatrudnianie pracowników z Azji (Filipin) – jak rekrutować przez agencję pracy?

Coraz więcej ludzi z Azji wschodniej przyjeżdża za praca do polski, dlaczego tak się dzieje? Pracownicy z Nepalu, Bangladeszu  czy innych krajów Azji to bardzo popularny w ostatnim czasie na polskim rynku pracy.  Napływ pracowników z Ukrainy jest niewystarczający, tym bardziej, że wielu pracowników zza wschodniej granicy nie chce wykonywać każdej pracy. Dlatego coraz więcej pracowników zaczyna przebierać w ofertach pracy. Szansą na wyjście z tej sytuacji jest zatrudnianie pracowników z Filipin, Bangladeszu i innych krajów Azji.

Jak przebiega rekrutacja pracowników z Azji?

W rozwiązaniu opartym na outsourcingu procesów, najistotniejszym elementem jest stała kadra. Przede wszystkim o bardzo małej fluktuacji pracowników. Polscy przedsiębiorcy, coraz częściej, zainteresowani są pracownikami z dalekiego wschodu. Przede wszystkim zatrudnianie pracowników z Filipin stało się bardzo popularne. Filipińczycy są znakomitym sposobem na wsparcie rozwoju polskich firm. Pracownicy z Azji są bardzo doceniani pod każdym kątem. Są wykształceni, posiadają w ręku fach i są w stanie pracować za mniejsze pieniądze, które dla Filipińczyka w miejscu jego zamieszkania są naprawdę duże. 

Warto pamiętać o tym, że w przypadku zatrudniania pracowników z  Filipin, Bangladeszu i innych krajów Azji nie ma zastosowania procedura uproszczona jak w przypadku zatrudniania np. pracowników z Ukrainy. Jest nieco ciężej. Za każdym razem gdy chcemy zatrudnić pracownika z Azji, to należy uzyskać zezwolenie na pracę w urzędzie wojewódzkim. Następnie bardzo ważne jest również to, aby zezwolenie na prace wysłać do cudzoziemca. A następnie zarezerwować mu termin w polskim konsulacie w celu złożenia aplikacji na wizę. Podobnie jest z ubezpieczeniem na czas podróży czy pobytu w Polsce. Oferta warunków pracy nie jest wcale taka prosta jakby się wydawało. 

Pracownicy z Azji – jakie wymagania po stronie pracodawcy?

Przede wszystkim musi spełniać wszystkie normy.  Najlepiej jak czas trwania kontraktu to  co najmniej rok, a najlepiej na dwa lata. Pracownicy z Azji muszą mieć zapewnione  zakwaterowanie dla pracowników. Dodatkowo ubezpieczenie zdrowotne z tytułu wykonywanej pracy. Co istotne opieka koordynatora nad pracownikami.

Pracownicy z Azji są doskonale przygotowani do prac fizycznych, a przy tym cechuje ich zaangażowanie w wykonywaną pracę. Z pewnością ich zatrudnienie przyczynia się do stabilizacji w przedsiębiorstwach, w szczególności w tych o charakterze produkcyjnym oraz przetwórczym – ciągłym. Przydatne jest to zwłaszcza w tych czasach, kiedy coraz więcej Polaków jedzie za granicę, zwłaszcza lekarze czy fachowcy.

03. Kontakt

Szukasz rozwiązań kadrowych
dla twojej Firmy? Znajdziemy je dla Ciebie.

Skontaktuj się z nami!

04. Zostań partnerem

Zostań naszym partnerem

Jesteś doświadczonym przedstawicielem handlowym, który umie świetnie porozumieć się z ludźmi i łatwo nawiązuje biznesowe relacje? Masz już portfel kontaktów w firmach z wielu różnych branż, np.: budowlanych, produkcyjnych, handlowych, magazynowych i wielu innych?

To właśnie Ciebie szukamy!

Zostań naszym Partnerem i zwiększ swoje dochody.