fbpx
Blog 25.09.2020

Jak zmniejszyć koszty utrzymania pracowników?

Pandemia koronawirusa przyniosła ze sobą wiele negatywnych zjawisk. Niestety dla wielu, stała się źródłem bankructwa i utraty pracy. Wobec niepewnego jutra ciężko jest planować działania, szczególnie w branżach szczególnie narażonych na kolejny lock down. Dla wielu przedsiębiorców, to właśnie ograniczenie kosztów zatrudnienia może być kluczowe dla wyjścia z kryzysu.

Kryzys jaki jest, każdy widzi

Turystyka i hotelarstwo, gastronomia, branża kosmetyczna i fit straciły ogromne pieniądze przez wiosenne obostrzenia, które miały pomóc w walce z pandemią. Co więcej, nikt już nie ma pewności, czy ponowna blokada ich nie dotknie ponownie, co widać choćby na przykładzie siłowni i basenów, które z dnia na dzień zostały zamknięte. Lock down dla wielu oznacza koniec firm, ale pozostaje także nie bez znaczenia dla rodzimego przemysłu i dużych przedsiębiorstw.

Oszczędności pracodawców

Szukanie oszczędności było i jest od wielu miesięcy jednym z głównych sposobów na walkę z kryzysem przez szefów mniejszych i większych firm. Oczywiście można ciąć koszty na wielu płaszczyznach, jednakże to koszty utrzymania miejsc pracy często bywają największym obciążeniem dla pracodawców. Jak zatem szukać pracowników na warunkach, które będą korzystne i zadowalające dla obu stron?

Trzy strony medalu

Mówi się, że każdy kij ma dwa końce, a jednak są takie sytuacje, w których to trzy strony mogą ustalić zasady, które zadowolą dosłownie wszystkich. Mowa tu o outsourcingu pracowników, który okazuje się doskonałym rozwiązaniem na czas pandemii i jest swoistą umową pomiędzy przedsiębiorcą, agencją outsourcingowa i pracownikiem. Lista korzyści dla właścicieli firm jest doprawdy imponująca i wymienić na niej należy bezwzględnie:

  • odciążenie przedsiębiorcy z konieczności prowadzenia drogich i często nieskutecznych procesów rekrutacyjnych, które pozostają po stronie agencji outsourcingowej,
  • łatwe pozyskanie kandydatów do pracy według postawionych oczekiwań przedsiębiorcy,
  • odciążenie działu kadr w zakresie formalności związanych z zatrudnianiem nowego pracownika, który de facto zatrudniany jest znów przez agencję outsourcingową,
  • zwolnienie przedsiębiorcy z konieczności przestrzegania niekorzystnych przepisów wynikających z kodeksu pracy (ponieważ przedsiębiorca nie jest w tym przypadku pracodawcą),
  • utrzymanie stanowiska pracy bez zbędnych przestojów (rolą agencji jest zapewnienie zastępstwa pracownika, który zrezygnuje lub nie sprawdzi się na danym stanowisku),
  • elastyczne warunki współpracy z agencją outsourcingową, które są każdorazowo dostosowane do potrzeb firmy.

Outsourcing odpowiedzią na kryzys

Kryzys gospodarczy to czas, w którym wszyscy właściciele firm mogą mieć poczucie niestabilnej sytuacji i obawiać się o przyszłość. Outsourcing pracowniczy świetnie wpisuje się w tą sytuację, ponieważ jest elastyczny i pozwala realnie obniżyć koszty zatrudnienia pracowników, co w niepewnych czasach zyskuje dodatkową wartość. Jeśli prowadzisz firmę i nie znasz jeszcze tego rozwiązania, albo zwyczajnie chcesz się przekonać jak wiele korzyści outsourcing przyniesie Twojej firmie, koniecznie zapytaj o ofertę.

03. Kontakt

Szukasz rozwiązań kadrowych
dla twojej Firmy? Znajdziemy je dla Ciebie.

Skontaktuj się z nami!

04. Zostań partnerem

Zostań naszym partnerem

Jesteś doświadczonym przedstawicielem handlowym, który umie świetnie porozumieć się z ludźmi i łatwo nawiązuje biznesowe relacje? Masz już portfel kontaktów w firmach z wielu różnych branż, np.: budowlanych, produkcyjnych, handlowych, magazynowych i wielu innych?

To właśnie Ciebie szukamy!

Zostań naszym Partnerem i zwiększ swoje dochody.